Severní Evropa, Fjordy

Severní Evropa, Fjordy

Norské fjordy
Severní Evropa Cesta (nejen) za tajuplnou polární září Severní Evropa má své nezaměnitelné kouzlo a plavba k jejím břehům je neopakovatelným dobrodružstvím. Každý den, ba každá hodina přináší jedinečnou podívanou a opravdu úžasné zážitky. Rozmanitost všech zdejších zemí, krása severské přírody, působivost dávných pamětihodností, svéráz zdejších lidí i výjimečnost jejich kultury a tradičních zvyků... to vše spoluvytváří pestrou směsici vjemů, která vás naprosto uchvátí.

A co teprve polární záře! Ta se nedá popsat, ta se musí vidět na vlastní oči. Nebudete chtít věřit, že takovou nádheru i všechno výše zmíněné nabízí náš domovský kontinent, naše stará dobrá Evropu.

Téměř každá zastávka na naší plavbě vás přivede do jiného státu. A to nejlepší je, že nástupní přístavy jsou velmi dobře dostupné z České republiky.

Nejčastěji se vyplouvá z německého Kielu, Hamburku nebo Warnemunde, dále pak z dánské Kodaně a z nizozemského Amsterodamu.

Mezi nejoblíbenější destinace patří Norské fjordy nebo ruský Petrohrad. Plavby se obvykle konají v jarních a letních měsících, kdy je počasí nejpříznivější.

Norské fjordy Fjord je jedním z výrazných pozůstatků dob ledových. Jedná se o úzký mořský záliv, dlouhý i několik desítek či stovek kilometrů, který vznikl tlakem postupujících ledovců a prohloubením říčních údolí. Když ledovec roztál, nahrnula se na jeho místo mořská voda. Plavba po Norských fjordech vám odhalí tisíce úžasných vodopádů, nedotčenou přírodu, divukrásné hory a lesy.


Petrohrad Je s více než pěti miliony obyvatel druhou největší metropolí Ruska. Přes 200 let byl hlavním městem impéria. Dodnes tu můžeme obdivovat hrdé carské paláce, pravoslavné chrámy nebo úžasné vodní kanály protínající centrum. Petrohrad se řadí k nejkrásnějším městům světa. Plavíme se sem zpravidla v jarních a letních termínech. Vyplouváme nejčastěji z Německa a plavby trvají 7 – 11 nocí. Cestou do Petrohradu navštívíte i jiná severská města, jako je dánská Kodaň, švédský Stockholm, estonský Tallinn nebo finské Helsinky.

ZOBRAZIT PLAVBY V TÉTO DESTINACI

Přístavy v této destivaci:

Odebírat akční nabídky