Dubaj
Dubaj „emirát zlata" 
 
Luxus, moderní budovy, atrakce, nákupy,… tohle je první, co se nám všem přehraje před očima, když se řekne „Dubaj“. Aby ne, hlavní město Spojených arabských emirátů je proslulé moderní architekturou, luxusně vypadajícími budovami i obrovskými nákupními centry, kde si přijdou na své nejen „nákupní maniaci“. Celkově toto město působí na pohled luxusně, i přesto že se tu setkáte se starobylými romantickými uličkami. Není divu, že si tuto podívanou nenechá ujít několik milionů turistů ročně. 


Čím je Dubaj tak atraktivní?
 
Zažijete tu atrakce, na které nezapomenete, například v zábavním parku Aquaventure Waterpark.
Doporučujeme navštívit umělý ostrov Palm Jumeirah a jeho několik desítek kilometrů dlouhé pobřeží, který vám zaručí mimořádný zážitek.
V Dubaji můžete vstoupit do největší mešity ve městě. Jumeirah Mosque je jedna z mála mešit, do kterých můžete vstoupit, aniž byste museli být muslimové. Pro ženy zde platí zahalení od ramen až po kotníky.
Skvělým zážitkem je i luxusní podívaná na největší tančící fontánu na světě - Dubai Fountains.
Nádherný výhled na centrum města si vychutnáte z mrakodrapu Burhj Khalifa.
Rozhodně si udělejte zastávku v největším obchodním centru na světě Dubai Mall, které má neskutečnou rozlohu 1 124 000 m2 nákupní plochy a kolem 1 200 obchodů.
Pokud jste milovníci lyžování a zasteskne se vám po zimních radovánkách, není nic lepšího, než si jít zalyžovat do krytého lyžařského areálu Ski Dubai.
 
Odebírat akční nabídky